Правила прийому до закладу освіти

Шановні батьки!

Для зарахування дитини до закладу дошкільної освіти діє обов'язкова електронна реєстрація дітей.

Прийом дітей до закладу дошкільної освіти здійснює керівник протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров’я дитини, свідоцтва про народження.

До заяви про зарахування до закладу дошкільної освіти додаються

копія свідоцтва про народження дитини;

- медична довідка, видана відповідно до статті 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, разом з висновком про те, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти.

Для зарахування дитини з особливими освітніми потребами до закладу дошкільної освіти та утворення інклюзивних груп до заяви про зарахування додається висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.

Для зарахування дитини з інвалідністю до закладу дошкільної освіти до заяви про зарахування додаються:

- копія медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років, виданого лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я, або копія посвідчення особи, яка одержує державну соціальну допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”;

- копія індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю.

ПЕРШОЧЕРГОВО ДО КОМУНАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ЗАРАХОВУЮТЬСЯ ДІТИ (згідно з вимогами постанови КМУ від 12.03.2003 № 305 (в редакції постанови КМУ від 27.01.2021 № 86), ЯКІ:

1) проживають на території обслуговування комунального закладу дошкільної освіти (в разі її встановлення його засновником (засновниками);

2) є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які вже здобувають дошкільну освіту в такому закладі дошкільної освіти;

3) є дітьми працівників такого закладу дошкільної освіти;

4) належать до категорії дітей з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушеннями інтелектуального розвитку та/або сенсорними та фізичними порушеннями;

5) належать до категорії дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані під опіку, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, патронатну сім’ю, а також усиновлених дітей;

6) перебувають у складних життєвих обставинах та на обліку в службах у справах дітей;

7) діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;

8) мають право на першочергове зарахування до закладів освіти відповідно до закону, в тому числі:

- діти батьків, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (згідно з п.17 статті 20 та п. 2  статті 30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»);

- діти військовослужбовців, які мають право на першочергове зарахування до закладів освіти відповідно до п. 4  статті 13 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (першочергово).

Під час подання заяви про зарахування дитини до комунального закладу дошкільної освіти один з батьків або інший законний представник дитини повинен пред’явити оригінал документа, що підтверджує право на першочергове зарахування дитини, та зазначити його реквізити у заяві. У разі коли право на першочергове зарахування не підтверджено, дитина зараховується до комунального закладу дошкільної освіти на загальних підставах.

Після зарахування дітей, які належать до категорій, визначених цим пунктом, здійснюється зарахування на вільні місця інших дітей, батьками або іншими законними представниками яких подано в установленому порядку заяви про зарахування.

ЕЛЕКТРОННА ЧЕРГА ДО ДИТЯЧОГО САДКА

Метою створення електронного реєстру є зниження корупції в дошкільних закладах. Питанням щодо розроблення та  впровадження  програми електронної  реєстрації  дітей  займаються місцеві органи управління освітою.

Щоб записатись в електронну чергу до дитячого садка батька, необхідно: зареєструватись на сайті, створений місцевим органом управління освітою; обрати дошкільний заклад; у заявці на чергу вказати: ім’я та прізвище дитини, дату народження, серію та номер свідоцтва про народження, контактний телефон одного з батьків, бажаний дитячий садок і натиснути "Подати заявку"; перевірити, що заявку зареєстровано: якщо реєстрація успішна – встановлюється статус "Зареєстровано в черзі"; відслідковувати статус заявки: якщо є вільні місця, то статус реєстрації зміниться на "Є можливість зарахування" (повідомлення про це буде на електронну адресу), і буде запропоновано місце в обраному садочку; подати необхідні документи для вступу в термін, встановлений місцевими органами виконавчої влади і органами місцевого самоврядування. В іншому разі черга автоматично скасовується.

КОЛИ ЗА ДИТИНОЮ ЗБЕРІГАЄТЬСЯ МІСЦЕ?

Якщо дитина хворіє, проходить санаторне лікування або реабілітацію.

Якщо батьки (або особи, які їх замінюють) пішли у відпустку – на час їхньої відпустки;

У літній оздоровчий період (з 1 червня по 31 серпня

Під час карантину.

У приватних закладах дошкільної освіти умови збереження місця за дитиною визначаються засновником або власником та фіксуються у договорі між дитсадком та батьками про на надання освітньої послуги.