Робота з дітьми

Починаючи з раннього віку дитини, вихователі приділяють увагу вихованню культурно-гігієнічних навичок під час вживання їжі. За дитиною закріплюється постійне місце за столом, при цьому розмір стола та стільця підбирається відповідно до зросту дитини. Вихователі привчають дітей сідати за стіл в охайному вигляді, з чистими руками, їсти охайно, правильно сидіти за столом, дотримуються режиму харчування дітей.

З чотирьохрічного віку дітей навчають чергувати у групі під час приймання їжі з використанням санітарного одягу (фартушкі. косинки або ковпаки), сервірувати столи і збирати використаний посуд.

З двохрічного віку дітей привчають користуватися серветкою. На четвертому році життя навчають користуватися виделкою, а на п'ятому році - негострим ножем.

Дітям даються страви у тому вигляді, що допомагає процесу їх вживання: довгі макаронні вироби перед варінням переламують; мандарин, апельсин надрізають; хліб нарізають невеликими шматочками. Масло дітям молодшого віку намазують на хліб, старші діти роблять це самі.

Столи сервіруються відповідно до меню перед кожним прийманням їжі. Видача готових страв та окремих продуктів здійснюються враховуючи потреби кожної дитини, страви видаються дітям у повному об’ємі відповідно до меню-розкладу.

Традиційно у дошкільному закладі проходить тиждень "Моє харчування".

Понеділок - "Природа - наша годувальниця"

Вівторок -   "Українські страви"

Середа -     "Чим займається кухар"

Кафе «Барвінок» є у нас,  в ньому страви – суперклас.

Там кухарики – малята  вміють гарно готувати,

Вміють гарно пригостити і ще й гарно припросити.

Четвер -      "Яка їжа для мене корисна"

Гра «Смакові якості»

Мета: закріплювати вміння розпізнавати фрукти, овочі, продук­ти харчування, деякі страви за смаком; учити відповідати на запи­тання; виховувати уважність, зосередженість.

Матеріал: фрукти, овочі, страви на тарілочках, серветки, ложки.

ХІД ГРИ

Вихователь розповідає, що мама - «кухар» передала для дітей дуже відомі страви, овочі, фрукти. Діти із заплющеними очима ку­штують страву, називають її та розповідають про її смак.

Гра «Кулінарна розминка»

1. Чим корисна жувальна гумка? (Очищає порожнину рота від залишків їжі)
  2. Чим шкідлива жувальна гумка? (При тривалому жуванні порушується діяльність шлунка)
  3. Що потрібно робити після прийому їжі? (Полоскати рот)
  4. Чому шкідливо їсти багато солодощів? (Псують апетит, зуби)
  5. Що треба зробити перед їжею? (Вимити руки)
  6.  Чи можна говорити під час прийому їжі? (Ні)
  7. Чи можна їсти немиті фрукти? (Ні)
  8. Що потрібно зробити після прийому їжі? (Подякувати)

Самостійна художня діяльність "В супермаркет я піду, корисні продукти у кошик покладу"

П ятниця -   "Як поводитися під час  вживання їжі"

Пам ятайте, любі діти!

Їсти теж потрібно вміти,

Щоб сусіда не облити,

одягу не заплямити.

За столом своя наука,

ніж бери у праву руку,

А виделку в ліву.

Як їси, не поспішай,

З ложки суп не проливай.

Не хитайся на стільці

І серветку у руці

не жмакай, не рви тихенько,

А на стіл клади рівненько.

Прямо за столом сиди,

На стіл ліктів не клади.

Скажуть неодмінно:

"От чемна дитина!"