Наші традиції та досягнення

Наш дитячий садок «Барвінок» багатий своїми традиціями, яких ми дотримуємось багато років:

1 вересня – День знань. Для дошкільнят – це свято зустрічі в новому навчальному році, спогади про літо, розваги, ігри, конкурси.

27 вересня - День дошкілля. Для дітей організовуємо шоу мильних бульбашок,  малюємо на асфальті, співаємо дитячі пісні. Педагоги перевдягаються в казкових персонажів, і на протязі дня звеселяють дітей.

Перша п'ятниця жовтня- День народження групи.Веселе свято, на якому дошкільнята співають, читають вірші, грають.Батьки приходять на свято з подарунками для малят: новими іграшками, книжками.

14 жовтня – Свято Покрови. Вихованці садочка знайомляться з історією козацтва в Україні, з традиціями та обрядами, яких дотримувались українці в цей день. Для дітей старшого дошкільного віку організовуємо свято "Козацькому роду нема переводу"

25-30 жовтня – святкові осінні ранки. В гості до наших малят приходить Осінь з дарунками. Діти вчать пісні і вірші, присвячені Осені. Відбуваються імпровізовані ярмарки, виставки, лялькові вистави, розваги тощо.

19 грудня – Свято Миколая. До діток приходить Святий Миколай. До слухняних діточок - з подарунками, а до неслухняних - з різочками. Малята вчать пісні та вірші. В яких прославляють Святого Миколая.

27-31 грудня – Новорічні ранки, Новий рік. Це найулюбленіше свято для малечі. На свято приходять герої улюблених мультфільмів, казок, Снігуронька, Дід Мороз з подарунками та іграми, а також яскраво вбрана ялинка..

13-14 січня – свято Маланки і Василя. Діти розповідають щедрівки, посівалки, виконують обрядові дійства.

22 січня- День соборності України.Ми сильні - коли ми єдині!Дошкільнята теплом своїх долоньок і седець вітаюць усіх українців зі святом!

14 лютого – День Святого Валентина. Діти із задоволенням виготовляють валентинки.

15 лютого - Стрітення. В цей день зустрічаються Зима і Весна і хто переможе - тому до кінця місяця і господарювати.  Вихователі проводять з дітьми  ігри-розваги, під час яких діти демонструють свою спритність, винахідливість та правильність виконання основних спортивних рухів

Лютий-березень- Свято Масляної.Проводжаємо зиму,символично спалюємо солом'яну Мару(примару Зими) і традиційне чаювання з смачними млінцями.

8 Березня – Міжнародний жіночий день. Діти вчать вірші, пісні, готують подарунки своїм мамам, бабусям, сестричкам.

9 Березня відзначаємо день народження Т.Г. Шевченка. Проводимо заняття присвячені цьому дню.

22 березня – День зустручі птахів. В цей день звучать пісні, вірші, легенди, прислів'я, приказки, загадки та змістовні розповіді про птахів.

Дітей пригощаємо обрядовим печивом – «жайворонками». В цей день, діти , тримаючи в долонях печиво «закликають» пташок повернутися з теплих країв.

В квітні-травні місяці святкуємо Великдень. Протягом тижня, діти отримують величезне задоволення, що вони можуть теж приймати участь і вносити свою краплинку турботи та краси в святкуванні "Великодня".

травень –  День Вишиванки.Діти у барвистих вишиванках прославляють українські традиції та національний одяг. Вихованці закладу читають вірші, співають українські пісні, водять гаївки, хороводи.

8-9 травня -заходи до Дня пам'яті та примирення та Дня Перемоги над нацизмом

20-25 травня – Урочисті і хвилюючі святкові ранки, присвячені випуску дітей старших груп із дошкільного закладу. Вітаємо наших вихованців із здобуттям дошкільної освіти.

1 червня – День захисту дітей.

Наши щоденні традиції.

Щодня вихованці дитячого садка, переступивши поріг роздягальної кімнати своєї групи, здійснюють свого роду «ритуал» - розміщуючи на стенді смайл «Мій настрій сьогодні», сповіщаючи іншим про свій настрій. На традиційних ранкових зустрічах заслуховуються «Новини дня». Це повідомлення теми дня, проекту, інформації по темі. Кожен день перед денним  відпочинком  дітей чекає щось новеньке.Це може буть колискова пісенька або чарівний порошок Дідуся Сна, подарунки від Бабусі Тиши або казки про зайченя Вухастика - це дає змогу дітлахам спокійно заснути і добре відпочити.

В кожній групі є тематичні папки,які створюються спільними зусиллями вихователів, батьків та дітей і допомагають розширити, систематизувати знання дошкільників відповідно до теми проекту, що реалізується на даний момент.

В нашому закладі багато уваги формуванню у дітей культури здорового способу життя, безпечної поведінки та правил реагування в умовах надзвичайних ситуацій .Традиційним стало проведення  тижнів безпеки,Днів здоров'яфізкультурних і спортивних розваг.

Традиції у роботі з батьками

Надійною підтримкою в усіх починаннях є родини вихованців закладу. Для успішної реалізації завдань освітнього процесу, налагодження тісної взаємодії всіх його учасників, організовуємо виставки творчих робіт батьків і малюків.

Дивлячись на дитячі посмішки та щасливі обличчя, розумієш – це наше найголовніше досягнення!