Зробіть разом з дітьми

Цибулинний кактус

Спробуйте разом з дітьми  виростити цілий цибулинний кактус.

Візьміть дволітрову пластикову пляшку, обріжте верхнню та нижню частитни так, щоб утворилася труба. у ній манікюрними ножицями проріжте круглі отвори.

Наповнить трубу землею та закріпить ії у горщику із землею. Тепер можна садити наші цибулинки. Заглиблюйте їх у землю старанно, щоб не випали. Найбільшу цибулину прилаштуйте вгорі, але щоб лишилося трохи вільного місця для полівання.

Поливайте "кактус" щодня згори  та знизу. Невдовзі у вас на підвіконні зявиться чудернацька рослина!

Жайворонків випікаємо,весну зустрічаємо

22 березня на свято Сорока Святих був звичай випікати "жайворонків". Люди вірили, що в цей день з теплих країв прилітають сорок різних птахів, і перша з них - польовий жайворонок. Матері родавали дітям випечених "жайворонків, благословляючи малечу закликати весну. Діти бігали з печивом і співали заклички, веснянки.

Рецепт випікання "жайворонків"

Для тіста: 180г.молока,3 ст. ложки цукру,трохи солі, 10гр. ванільного цукру, 1,5ч. ложки сухих дріжджів, 50мл.олії,4 склянки борошна.

У теплому молоці розчинити цукор, сіль. Додати просіяне борошно, змішане з дріжджами і ваніліном. Потім додоти олію і вимішувати,поки тісто не стане м яким.Дати підійти 1 годину. Розділити тісто на шматки,кожен розкатати,змастити мармеладом і скрутити рулетиком. Краї добре защипати.З утвореного джгутика скрутити вузлик.Один кінець ропластати і зробити надрізи ножем, формуючи хвіст. З другого кінця сформувати голову, дзьоб. Змастити яйцем і випікати 25 хвилин при 180 градусах.

Проведіть з дітьми досліди

Дослід"Чи є вода в овочах і фруктах?"

У цілий сухий поліетиленовий пакет покладіть кілька свіжих фруктів та овочів. Щільно завяжить пакет і покладіть у холодильник. Через добу вийміть і розгляньте крапельки води.Зробить висновок.

Дослід"Чи вміє вода ховати речі?"